Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly v Malženiciach, profesionálom pomáhali aj dobrovoľníci

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči z Trnavy, Leopoldova a dobrovoľní hasiči zasahovali v sobotu popoludní pri rozsiahlom požiari haly na výrobu betónových prefabrikátov v Malženiciach v okrese Trnava.

Požiar sa podľa hasičov pravdepodobne rozšíril z dvora, kde sú uskladnené plastové rúry. Lokalizovať sa im ho podarilo krátko po 16:00, naďalej však pokračovali v likvidačných prácach. Pri požiari prišlo aj k výbuchu propán-butánovej tlakovej nádoby.

Trnavská polícia na sociálnej sieti potvrdila, že k ujme na životoch a na zdraví pri tejto udalosti nedošlo. Škody boli odhadnuté na približne 40-tisíc eur.

Zisťovateľ príčin požiarov na mieste nepotvrdil, ale ani nevylúčil cudzie zavinenie. Prípadom sa ďalej bude zaoberať policajný vyšetrovateľ.

Podľa Prezídia Hasičského a záchranného zboru na mieste zasahovalo 12 profesionálov z Trnavy a Leopoldova a 19 hasičov z dobrovoľných hasičských zborov obcí Malženice, Veľké Kostoľany a Jaslovské Bohunice.

Viac k témam: požiar výrobnej haly
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly v Malženiciach, profesionálom pomáhali aj dobrovoľníci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: