Hasiči zasahovali na diaľnici D1 pri úniku nebezpečnej látky, pracovali v protichemických oblekoch

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na diaľnici D1 v katastri obce Bertotovce (okres Prešov) unikla z poľského kamióna vo štvrtok nebezpečná látka. Ako agentúru SITA informovala operačná dôstojníčka Krajského riaditeľstva hasičského zboru v Prešove, únik spôsobilo poškodenie nádoby s nebezpečnou látkou Nikutex. Udalosť nahlásili krátko pred 21:00. V dôsledku úniku bola diaľnica na niekoľko hodín dočasne uzatvorená.

Hasiči zabezpečili miesto úniku, prečerpali nebezpečnú látku do náhradnej nádoby a vykonali práce súvisiace s odstránením nebezpečnej látky z vozovky. Zasahovalo 19 hasičov so siedmimi kusmi techniky z hasičských staníc Levoča, Beharovce a Prešov.

„Nakoľko išlo o nebezpečnú látku, pracovali v protichemických oblekoch. Uniklo zhruba 200 litrov tejto látky. Vyrozumené boli všetky záchranné zložky a úrad životného prostredia. Pri zásahu nebol nikto zranený,“ uviedla operačná dôstojníčka. Dodala, že premávku na diaľnici obnovili dnes okolo 4:00.

Viac k témam: Diaľnica D1, Hasiči, Nebezpečná látka
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali na diaľnici D1 pri úniku nebezpečnej látky, pracovali v protichemických oblekoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: