Hasiči evidujú zvýšený počet požiarov spôsobených vypaľovaním suchých porastov, opäť apelujú na občanov

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) evidujú zvýšený počet požiarov suchého trávnatého a krovinatého porastu.

Ako informovala hovorkyňa prezídia HaZZ Katarína Križanová, od siedmej hodiny ráno v pondelok zasahovali hasiči na celom území Slovenska doposiaľ pri 81 takýchto požiaroch.

„Najviac výjazdov v tejto súvislosti uskutočnili hasiči v Košickom kraji, kde boli privolaní k 21 udalostiam. V Banskobystrickom kraji uskutočnili 18 výjazdov a v Nitrianskom kraji boli privolaní k 10 udalostiam,” povedal Križanová s tým, že väčšina požiarov bola spôsobená vypaľovaním suchých tráv a porastov.

Hasiči v tejto súvislosti každoročne upozorňujú na nebezpečné vypaľovanie, ktoré spôsobuje množstvo požiarov, ktoré vo veľkej miere spôsobujú ekonomické, ekologické a spoločenské škody.

„Hasičský a záchranný zbor apeluje na občanov, aby na upratovanie dvorov a záhrad nepoužívali oheň,” povedala Križanová. Dodala, že plošné vypaľovanie tráv a porastov môže skončiť pokutou vo výške 331 eur, pre podnikateľov sa suma môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

Viac k témam: Požiare, Vypaľovanie trávy
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči evidujú zvýšený počet požiarov spôsobených vypaľovaním suchých porastov, opäť apelujú na občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: