Francúzsko zmrazilo majetok ďalším ruským oligarchom, svojim luxusným vilám môžu dať na čas zbohom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzska vláda informovala, že zmrazila vlastníctvo 33 nehnuteľností na Francúzskej riviére, v Paríži a na iných miestach, ktoré patria ruským oligarchom postihnutým sankciami pre vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z aktualizovaného zoznamu zmrazených nehnuteľností v ruskom vlastníctve. Zoznam zverejnilo francúzske ministerstvo financií.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hodnota 33 nehnuteľností sa odhaduje na viac ako pol miliardy eur. Na rozdiel od zhabaných alebo skonfiškovaných nehnuteľností tie, ktoré sú zmrazené, naďalej patria ich majiteľom a môžu v nich bývať. Nemôžu ich však predať alebo prenajať.

Celková hodnota ruského majetku zmrazeného alebo zhabaného vo Francúzsku sa už blíži k sume 24 miliárd eur. Ich podstatnú časť tvoria zmrazené finančné aktíva ruskej centrálnej banky v sume takmer 23 miliárd eur.

Okrem finančných aktív a nehnuteľností francúzske úrady pre vojnu na Ukrajine zmrazili alebo zhabali tri jachty a štyri dopravné lode a zmrazili šesť vrtuľníkov a tri umelecké diela.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zmrazilo majetok ďalším ruským oligarchom, svojim luxusným vilám môžu dať na čas zbohom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: