Fínsky prezident bude diskutovať s ruským náprotivkom. Niinistö sa domnieva, že Putin má záujem rokovať s USA

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsky prezident Sauli Niinistö oznámil, že v piatok sa bude telefonicky zhovárať s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom. Podľa 73-ročného politika je dôležité pokračovať v rozhovoroch s Moskvou na dosiahnutie mieru na Ukrajine prostredníctvom diplomacie a zabránenie konfliktu v iných častiach Európy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Niinistö spomenul nedávne telefonáty Putina s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, no podľa neho sa Putin chce zapojiť do dialógu predovšetkým so Spojenými štátmi, a nie s európskymi lídrami, a že väčšina správ z Kremľa smeruje do Washingtonu, nie do európskych metropol.

Fínsko, ktoré je členom Európskej únie, ale nie NATO, má s Ruskom spoločnú hranicu dlhú 1 340 kilometrov. Celoštátny prieskum minulý týždeň ukázal, že väčšina opýtaných po prvý raz uviedla, že severský štát by mal vstúpiť do NATO.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsky prezident bude diskutovať s ruským náprotivkom. Niinistö sa domnieva, že Putin má záujem rokovať s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: