Fico: Zelenskyj kope do každého, kto nechce na 100 percent splniť želania Ukrajiny (video)

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Expremiér a predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico kritizuje veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku Jurija Mušku za jeho prirovnanie strany Smer-SD k postoju mocností k Československu v roku 1938.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôvodom má byť to, že strana nepodporuje dodávanie vojenského materiálu Ukrajine, ktorá je vo vojnovom konflikte s Ruskou federáciou. Fico to povedal vo videu vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Ako predseda suverénnej politickej strany chcem pána veľvyslanca požiadať, aby sa zdržal podobných komentárov a zasahovania do vnútropolitických záležitostí Slovenskej republiky,” povedal Fico. Dodal, že veľvyslanec Ukrajiny podobne ako ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj „kope do každého, kto nechce na 100 percent splniť želania Ukrajiny”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Fico skonštatoval, že Smer-SD odcudzuje použitie vojenskej sily na Ukrajine a považuje ju za neospravedlniteľné porušenie medzinárodného práva. „Smer-SD podporuje komplexnú humanitárnu pomoc Ukrajine a ľuďom, ktorí z Ukrajiny utekajú z dôvodu vojny. Odmietame zasielanie zbraní na Ukrajinu, nehovoriac o systéme protivzdušnej obrany S-300,” vyhlásil predseda strany. Dodal, že ak chce niekto mier na Ukrajine, nemôže súhlasiť s ďalšími dodávkami zbraní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, rusko-ukrajinský konflikt, Systém S-300, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Zelenskyj kope do každého, kto nechce na 100 percent splniť želania Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: