Fico: Vyšetrovateľ NAKA bol počas výsluchu úplne mimo, uznesenie určite napísal Matovičov pes Lipšic (video)

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ani vyšetrovateľ Národnej kriminálne agentúry (NAKA), ktorý popísal uznesenie o vznesení obvinenia expremiéra Roberta Fica podľa predsedu strany Smer-SD nerozumie skutku, ktorý uznesenie obsahuje.

Ako obvinený poslanec povedal na utorňajšej tlačovej besede, na výsluchu požadoval od vyšetrovateľa vysvetlenie, z čoho je obvinený. Vyšetrovateľ bol však podľa neho „úplne mimo”.

Fico obvineniu nerozumie

Celý výsluch podľa šéfa Smeru trval popri ostatných formalitách približne 10 minút. Keď sa ho vyšetrovateľ spýtal, či bude vypovedať, Fico podľa vlastných slov uviedol, že potrebuje skutok vysvetliť, lebo mu nerozumie.

„On čučal a pozeral na mňa ako výr,” povedal opozičný poslanec. Následne sa podľa vlastných slov vyšetrovateľa pýtal, či vie dobre po anglicky, keďže na strane 103 uznesenia sú používané zložité anglické právnické výrazy. Vyšetrovateľ však bol podľa Fica opäť ticho.

„On mi nebol schopný povedať jedno jediné slovo,” povedal bývalý predseda vlády s tým, že vďaka tomu je presvedčený, že uznesenie nenapísal vyšetrovateľ, ale vytvorili ho na Úrade špeciálnej prokuratúry. Tam si totiž podľa neho „Matovičov pes Lipšic” robí, čo chce.

Cieľom je umlčať nepohodlnú opozíciu

Šéf Smeru tiež zopakoval, že zmyslom celého obvinenia je zatvoriť ústa parlamentnej opozícii. Zároveň kritizoval prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana.

Ten totiž podľa opozičného poslanca v utorok na pôde parlamentných výborov rozprával, že sa chystá zákrok voči ďalšiemu poslancovi. „Odkiaľ to policajný prezident vie?” opýtal sa Fico.

Zároveň skonštatoval, že môže ísť o odkaz poslancom, ako majú hlasovať pri žiadosti o jeho vydaní na väzobné stíhanie.

Bývalého predsedu vlády v rámci policajnej akcie Súmrak obvinili zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva.

Mimo iného podľa orgánov činných v trestnom konaní v období rokov 2012 až 2018 neoprávnene získaval informácie o trestných konaniach vedených voči vtedajšiemu prezidentovi Andrejovi Kiskovi a súčasnému ministrovi financií Igorovi Matovičovi, aby ich využil proti nim.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Trestné stíhanie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Vyšetrovateľ NAKA bol počas výsluchu úplne mimo, uznesenie určite napísal Matovičov pes Lipšic (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: