Fico mal byť na čele organizovanej skupiny, ale na väzbu musia podľa advokáta zdramatizovať skutok

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny vzniesla polícia popri expremiérovi Robertovi Ficovi a bývalom ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi aj podnikateľovi Norbertovi Bödörovi a bývalému šéfovi polície Tiborovi Gašparovi.

Kriminalizácia opozičnej strany

Médiám to v stredu povedal obhajca dvojice politikov David Lindtner. Ako uviedol, obvinenie je podľa neho kriminalizáciou práce opozičného poslanca a tiež advokáta, ktorým je Kaliňák.

Súčasťou dôkazov sú totiž podľa neho aj tlačové konferencie, na ktorých dvojica kritizovala postup orgánov činných v trestnom konaní v medializovaných kauzách.

Pokiaľ ide o skutky ohrozenia daňového tajomstva, to sa podľa advokáta týka napríklad bývalého prezidenta Andreja Kisku alebo súčasného ministra financií Igora Matoviča.

„To sú skutky z 2012 až 2018,” povedal Lindtner. Obvinenie v súvislosti so zločineckou skupinou podľa neho súvisí aj s nominovaním určitých osôb do čela inštitúcii.

Na čele mal stáť “Hranol”

Na čele zločineckej skupiny mal byť podľa obvinenia expremiér Fico. „Na to, aby mohol byť podaný návrh na väzbu je nevyhnutné, aby ste dramatizovali ten skutok,” skonštatoval advokát s tým, že unesenie o vznesení obvinenia má 100 strán a obsahuje napríklad Threemu Mariana Kočnera a odkazy na rôzne tlačové konferencie obvinených.

Návrh na väzobné stíhanie obvinených by podľa Lindtnera bol obrovským spoločenským precedensom. „Dôvodom zadržania je kolúzna väzba. Veľmi ťažko si viem predstaviť, ako by takýto návrh pán prokurátor spracoval,” skonštatoval s tým, že súdy pri skutkoch starých niekoľko rokov obvinených prepúšťajú zo zadržania.

Doplnil, že že keďže medzi poškodenými v tomto prípade je aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic alebo prokurátor Vasiľ Špirko, zvažujú podanie námietok zaujatosti. „My by sme boli najradšej, keby celú túto kauzu dozorovala Generálna prokuratúra SR,” dodal Lindtner.

Exminister vnútra Robert Kaliňák je momentánne v cele policajného zaistenia. jeho výsluch by mal začať v stredu o 14:00. Robert Fico je zatiaľ na slobode.

Viac k témam: Kauza Očistec, Korupcia, Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico mal byť na čele organizovanej skupiny, ale na väzbu musia podľa advokáta zdramatizovať skutok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: