Fico je nervózny a chytá sa slamky, Kollár má však veľa otázok týkajúcich sa polície a vedenia ministerstva vnútra (video)

31.8.2021 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina má veľa otázok týkajúcich sa vedenia ministerstva vnútra a polície, na ktoré potrebuje dostať odpovede.

Vyhlásil to predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár po tom, ako bol parlament opakovane neuznášaniaschopný a mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra sa presunula na riadnu septembrovú schôdzu.

Kollár odmietol konkretizovať, aké výhrady má Sme rodina voči rezortu vnútra a polícii. Tvrdil, že chce byť korektný voči koaličným partnerom. Za pozitívne by však považoval, keby policajný prezident Peter Kovařík odstúpil, pretože je obvinený.

Novinári urážajú jeho hnutie

V inej situácii sa podľa neho nachádza minister vnútra Mikulec, voči ktorému vzniesla podozrenia z korupcie opozícia. Sme rodina chce podľa Kollára odpovede od koaličných partnerov, aby sa v budúcnosti nevytvorila iná skupina ľudí, ktorá si sprivatizuje spravodlivosť, ako to v minulosti urobila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Podľa Kollára veľa novinárov uráža hnutie Sme rodina, keď ho spája so Smerom-SD a tvrdí, že chce zastaviť vyšetrovanie. „Nie, my ho plne podporujeme,“ zdôraznil. Podľa neho nominanti Roberta Fica (Smer-SD) v najdôležitejších štátnych inštitúciách, ktorí páchali trestnú činnosť, sa popriznávali a niektorí poznajú svoj trest.

Poslanci odmietli robiť štafáž Ficovi

Kollár zdôraznil, že koaliční poslanci boli v parlamente, ale odmietli robiť „štafáž“ Ficovi na mimoriadnej schôdzi. „Pán Fico musí byť už veľmi, veľmi nervózny, slučka sa okolo neho sťahuje a už sa slamky chytá,“ poznamenal Kollár.

O dianí v koaličnej strane Za ľudí Kollár povedal, že strana funguje ďalej, aj keď sa možno oslabí o časť poslancov. Podľa neho je dôležité, aby zostala koalícii stabilná ústavná väčšina. Dodal, že je pokojný, lebo na počtoch poslancov vládnej koalície sa nič nezmení.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: medializované kauzy, mimoriadna schôdza parlamentu, odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico je nervózny a chytá sa slamky, Kollár má však veľa otázok týkajúcich sa polície a vedenia ministerstva vnútra (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: