FIA prešetruje hajlovanie Rusa Severiuchina z pretekov majstrovstiev Európy v motokárach

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná automobilová federácia (FIA) začala prešetrovať incident z nedeľňajších pretekov majstrovstiev Európy v motokárach v portugalskom Algarve. Mladý Rus Arťom Severiuchin, ktorý súťaží pod talianskou vlajkou, totiž po triumfe vo svojej kategórii na stupňoch víťazov pri talianskej hymne zdvihol pravicu. Video s nacistickým pozdravom ruského mladíka a následným smiechom veľmi rýchlo obletelo svet prostredníctvom sociálnych sietí.

“Okamžite sme začali vyšetrovať neakceptovateľné správanie pána Severiuchin,” informovala FIA, ktorej sídlo je v Paríži. Federácia tiež poznamenala, že v blízkej budúcnosti bude informovať o ďalších krokoch v tomto prípade.

Zatiaľ nie je známe, prečo mohol mladý ruský pretekár štartovať na spomenutých ME, keďže s výnimkou sánkovania majú športovci z tejto krajiny dištanc. Dôvodom je vojenský konflikt, ktorý Rusi rozpútali na území Ukrajiny ešte v závere februára.

Navyše, Severiuchin sa prezentoval nechutným gestom v čase, keď ruský prezident Vladimir Putin vojnu na Ukrajine obhajuje tvrdením, že sa Rusi snažia o “denacifikáciu” Ukrajiny a “ochranu ľudí vystavených šikane a genocíde zo strany nacistického režimu prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten je však Žid.

#Russian driver Artyom Severyukhin, competing under the Italian flag at the #European Junior Karting Championship, showed a #Nazi salute at the awards ceremony.

He competing under the #Italian flag because of the sanctions imposed on #Russia. pic.twitter.com/q4wOGHPsvR— NEXTA (@nexta_tv) April 11, 2022

Viac k témam: Majstrovstvá Európy, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – FIA prešetruje hajlovanie Rusa Severiuchina z pretekov majstrovstiev Európy v motokárach © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: