Európska únia podporí Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe 261 miliónmi eur

9.8.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia schválila viacročnú podporu pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) vo výške 261 miliónov eur.

Tento príspevok mu pomôže zabezpečiť predvídateľné finančné zdroje na poskytovanie základných služieb palestínskym utečencom. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

Podpora bezpečnosti a stability

V súlade so spoločným vyhlásením Európskej únie (EÚ) a UNRWA na roky 2021 – 2024 podpora zahŕňa trojročné financovanie úradu OSN v objeme 246 miliónov eur a ďalších 15 miliónov eur z Nástroja pre potraviny a odolnosť.

Tie sú určené na riešenie potravinovej neistoty a zmiernenie dopadov vojny na Ukrajine.

„Naša podpora UNRWA je kľúčovým prvkom v našej stratégii prispievania k podpore bezpečnosti, stability a rozvoja v regióne, čo tiež pomáha udržiavať nažive vyhliadky na udržateľný mier medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi,“ skonštatoval šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell.

Dlhoroční partneri

Eurokomisár pre rozšírenie EÚ a susedskú politiku Olivér Várhelyi zas uviedol, že únia bude „pokračovať v spolupráci s UNRWA s cieľom posilniť systémy riadenia úradu a pomôcť zvýšiť transparentnosť a solídne riadenie. Naďalej sme tiež pevne odhodlaní podporovať kvalitné vzdelanie pre palestínske deti a zabezpečiť úplný súlad s normami UNESCO vo všetkých vzdelávacích materiáloch“.

EÚ je dlhoročným partnerom UNRWA a patrí medzi jej najväčších donorov.

Viac k témam: palestínski utečenci, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia podporí Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe 261 miliónmi eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: