Europoslanci vyzvali na zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine, falošné referendá v štyroch oblastiach považujú za neplatné

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na masívne zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine. V tlačovej správe o tom informoval tlačový atašé EP na Slovensku Ján Jakubov.

Europoslanci vyzvali členské štáty a ďalšie krajiny podporujúce Ukrajinu, aby výrazne zvýšili svoju vojenskú pomoc, najmä v oblastiach požadovaných ukrajinskou vládou. „Váhajúce“ členské štáty by podľa nich mali poskytnúť svoj spravodlivý diel potrebnej vojenskej pomoci, ktorá pomôže skrátiť vojnu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V uznesení prijatom vo štvrtok európski zákonodarcovia zároveň označili falošné referendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej oblasti za neplatné. Odsúdili tiež nedávne hrozby Ruska o použití jadrových zbraní a označili ich za „nezodpovedné“ a „nebezpečné“.

Vyzývajú členské štáty a medzinárodných partnerov, aby pripravili rýchlu a rozhodnú reakciu v prípade, že Rusko uskutoční jadrový útok na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Europoslanci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Europoslanci vyzvali na zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine, falošné referendá v štyroch oblastiach považujú za neplatné © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: