EÚ poskytla na pomoc Ukrajine ďalšie milióny eur. Peniaze idú prioritne na zásobovanie ľudí vodou, jedlom či liekmi

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) alokovala ďalších 205 miliónov eur na humanitárnu pomoc Ukrajine. Tento krok únia ohlásila vo štvrtok pri príležitosti návštevy eurokomisára pre krízový manažment Janeza Lenarčiča na Ukrajine, kde sa stretáva s humanitárnymi organizáciami a vysokopostavenými vládnymi predstaviteľmi, aby pomohol koordinovať reakciu EÚ na krízu v krajine. Informovala o tom Európska komisia (EK) na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Peniaze pre Moldavsko

Celková hodnota humanitárnej pomoci Európskej únie Ukrajine v reakcii na ruskú inváziu tak stúpla na viac ako 700 miliónov eur. V tejto sume je zahrnutých aj 13 miliónov eur na projekty v Moldavsku.

„Viac ako sto dní sme svedkami zbytočného utrpenia a mnohých porušení medzinárodného humanitárneho práva. V tomto okamihu krízy je našou povinnosťou stáť pri najzraniteľnejších,“ povedal eurokomisár Janez Lenarčič.

Pomoc najzraniteľnejším

Humanitárni partneri EÚ zabezpečujú, že pomoc sa dostáva k najzraniteľnejším ľuďom, uviedla EK. Humanitárni partneri poskytujú pomoc vo forme finančnej hotovosti, vody, potravín, zdravotnej starostlivosti a tiež núdzového ubytovania pre postihnutých civilistov.

Doteraz pomoc zo strany EÚ prostredníctvom finančnej hotovosti dostalo 1,59 milióna ľudí vo forme mesačného grantu v sume 2 200 ukrajinských hrivien. “To im pomáha nakupovať položky, ktoré najviac potrebujú, a zároveň to prispieva k miestnej ekonomike,” dodala EK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, Humanitárna kríza, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – EÚ poskytla na pomoc Ukrajine ďalšie milióny eur. Peniaze idú prioritne na zásobovanie ľudí vodou, jedlom či liekmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: