Elon Musk pobúril Ukrajincov svojou predstavou o mieri, pridal aj anketu

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Americký miliardár Elon Musk si v pondelok vyslúžil ostrú kritiku od ukrajinských predstaviteľov, vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského, za nevyžiadané rady, ako podľa neho dosiahnuť „mier“ v čase pokračujúcej ruskej invázie. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V ankete, ktorú Musk zdieľal prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, dal podľa vlastných slov návrh na cestu k „ukrajinsko-ruskému mieru“, ktorý zahŕňa opakovanie volieb v nedávno anektovaných oblastiach Ukrajiny „pod dohľadom OSN“.

Najnovšia ruská anexia, ktorá zahŕňa takmer pätinu ukrajinského územia, pritom nasledovala po falošných referendách organizovaných Kremľom, ktorých výsledky odmieta uznať väčšina sveta.

Ukraine-Russia Peace:
– Redo elections of annexed regions under UN supervision. Russia leaves if that is will of the people.

– Crimea formally part of Russia, as it has been since 1783 (until Khrushchev’s mistake).

– Water supply to Crimea assured.

– Ukraine remains neutral.

— Elon Musk (@elonmusk) October 3, 2022

Let’s try this then: the will of the people who live in the Donbas & Crimea should decide whether they’re part of Russia or Ukraine
— Elon Musk (@elonmusk) October 3, 2022

Krym by tiež prenechal Rusku

Generálny riaditeľ výrobcu elektromobilov Tesla tiež navrhol, aby sa Krym, ktorý Rusi obsadili a tiež ilegálne anektovali v roku 2014, stal „formálne súčasťou Ruska“.

Dodal tiež, že by mali byť zabezpečené dodávky vody na Krym a Ukrajina by mala zostať neutrálna.

Väčšina účastníkov v Muskovej ankete sa priklonila k odpovedi Nie, čo neskôr miliardár pripísal „útoku botov“. Mnohí komentujúci mu však odporúčali, aby sa vyjadroval k veciam a témam, ktorým rozumie.

Zelenskyj spustil anketu o Muskovi

Ukrajina a väčšina sveta odmietajú ruskú nadvládu na územiach, ktoré Moskva napadla, a Ukrajina sa zaviazala, že tieto oblasti získa naspäť.

„Začalo sa to na Kryme a skončí sa to na Kryme, a to bude oživením medzinárodného právneho poriadku,“ povedal Zelenskyj ešte v auguste v rámci Krymskej platformy. Ukrajinský prezident zároveň dlhodobo trvá na tom, že jeho krajina neodovzdá Rusku žiadnu časť svojho územia.

Zelenskyj tiež v reakcii na Muskovu anketu spustil vlastnú, v ktorej sa pýtal, či majú ľudia radšej Muska, ktorý podporuje Ukrajinu alebo toho, ktorý podporuje Rusko, pričom ukrajinská strana získala viac ako 80 %.

Which @elonmusk do you like more?
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 3, 2022

Rusov anketa potešila

Anketa na druhej strane potešila ruských predstaviteľov, keď napríklad zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady a bývalý prezident Dmitrij Medvedev Muska pochválil a dodal, že v ďalšom tweete pravdepodobne napíše, že „Ukrajina je umelo vytvorený štát“.

Musk neskôr prostredníctvom Twitteru pokračoval v snahách brániť svoj pôvodný tweet, pričom okrem iného naznačoval, že pre ukrajinské víťazstvo je veľmi malá šanca a to napriek tomu, že Ukrajina v poslednom čase úspešne podniká protiofenzívu a rýchlo získava naspäť okupované územia na severovýchode, vrátane strategicky dôležitého mesta Lymaň.

Russia is doing partial mobilization. They go to full war mobilization if Crimea is at risk. Death on both sides will be devastating.
Russia has >3 times population of Ukraine, so victory for Ukraine is unlikely in total war. If you care about the people of Ukraine, seek peace.

— Elon Musk (@elonmusk) October 3, 2022

Viac k témam: Anexia, Krym, Lymaň, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Elon Musk pobúril Ukrajincov svojou predstavou o mieri, pridal aj anketu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: