Dvaja ukrajinskí vyjednávači mali po mierových rokovaniach príznaky otravy, prejavili sa aj u Abramoviča

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský oligarcha Roman Abramovič a dvaja ukrajinskí vyjednávači mali začiatkom mesiaca po mierových rokovaniach v Kyjeve príznaky možnej otravy. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na zdroje blízke oligarchovi a medializované správy.

Podľa investigatívnej skupiny Bellingcat mala trojica príznaky „zodpovedajúce otrave chemickými zbraňami“, ktoré zahŕňali podráždenie očí a pokožky aj bolesť očí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Stav všetkých troch sa podľa novín The Wall Street Journal od incidentu, ktorý sa odohral 3. marca, zlepšil. Denník tvrdí, že údajnú otravu zorganizovali Rusi, ktorí chceli sabotovať rokovania.

Abramovič začiatkom mesiaca cestoval medzi Moskvou a Kyjevom na niekoľko kôl rokovaní. Údajne sa stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, toho však údajná otrava nepostihla a jeho hovorca nemal informácie o incidente.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroje blízke miliardárovi pre BBC povedali, že sa už zotavil a pokračuje v rokovaniach v snahe ukončiť vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja ukrajinskí vyjednávači mali po mierových rokovaniach príznaky otravy, prejavili sa aj u Abramoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: