Do povodňami zasiahnutej provincie KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike vyšlú viac než desaťtisíc vojakov

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Juhoafrická armáda vyšle viac ako 10-tisíc vojakov do provincie KwaZulu-Natal na východe Juhoafrickej republiky, aby tam pomohli po minulotýždňových ničivých povodniach.

Tie si vyžiadali viac ako 440 mŕtvych, pričom ešte stále pokračuje pátranie po 63 nezvestných. Vojaci v provincii posilnia pátracie a záchranné operácie a pomôžu s prevozom pomoci obetiam.

Najhoršie povodne v histórii

Armádni inštalatéri a elektrikári zase pomôžu v oblastiach, ktoré sú už týždeň bez vody a elektriny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Podľa miestnych predstaviteľov boli povodne najhoršie, ktoré kedy KwaZulu-Natal zasiahli. Ľudí strhli rozvodnené rieky a zosuvy bahna, veľká voda zničila cesty a mosty.

Povodeň zničila tisíce domov

Premiér provincie Sihle Zikalala uviedol, že takmer 4 000 domov je zničených a zhruba 8 000 poškodených, väčšina z nich v meste Durban a okolí. Poškodených je aj takmer 300 škôl a niektoré zdravotnícke zariadenia.

Centrálna vláda vyhlásila provinciu KwaZulu-Natal za oblasť katastrofy.

Viac k témam: Povodne
Zdroj: Webnoviny.sk – Do povodňami zasiahnutej provincie KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike vyšlú viac než desaťtisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: