Do Bratislavy dorazil ďalší vlak s utečencami z Ukrajiny, polícia im pomáha s registráciou pri vybavovaní dočasného útočiska

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Na hlavnú železničnú stanicu v Bratislave dnes ráno dorazil mimoriadny vlak z Košíc s približne 300 občanmi Ukrajiny, ktorí tu budú mať dočasné útočisko.

Viac o téme: Rusko-ukajinský konflikt

Informuje o tom Polícia SR – Bratislavský kraj vo svojom profile na sociálnej sieti. Polícia pripomína, že registrácia dočasného útočiska prebieha iba na oddeleniach cudzineckej polície policajného zboru, pričom proces trvá približne 15 minút na osobu.

K registrácii je potrebné predložiť doklad totožnosti, ako je pas, vodičský preukaz či občiansky preukaz alebo osvedčenie o totožnosti vydané ukrajinským veľvyslanectvom v Bratislave v prípade, že nemajú so sebou žiadny doklad totožnosti. U maloletých stačí ich rodný list.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Cudzinecká polícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Bratislavy dorazil ďalší vlak s utečencami z Ukrajiny, polícia im pomáha s registráciou pri vybavovaní dočasného útočiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: