Deň ministerstva vnútra prilákal tisícky ľudí, mohli sa zoznámiť s prácou policajtov, hasičov aj horských záchranárov (foto)

11.6.2023 (SITA.sk) – Deň Ministerstva vnútra SR prilákal takmer šesťtisíc ľudí. Cieľom akcie, ktorá sa uskutočnila 10. júna, bolo priblížiť verejnosti rozsiahlu pracovnú činnosť rezortu prostredníctvom sprístupnenia priestorov na Akadémii Policajného zboru v Bratislave.

Verejnosť už v ranných hodinách prilákali statické a dynamické ukážky bezpečnostných zložiek Ministerstva vnútra (MV) SR, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) či Horskej záchrannej služby (HZS). Rezort vnútra o tom informoval v tlačovej správe.

Pre deti pripravili súťaže

„Bolo úžasné pozorovať záujem detí aj rodičov o prácu polície, hasičov, či horských záchranárov, rozprávali sa, súťažili , veľa sa fotili, bol to deň plný zábavy, relaxu a skvelých zážitkov. Ďakujem všetkým zamestnancom rezortu vnútra, ktorý sa podieľali na organizácii tejto vydarenej akcie,“ povedal minister vnútra SR Ivan Šimko.

Ako spresnil rezort vnútra, športové centrum polície pripravilo pre deti súťaže, strieľali z laserových pušiek, vyskúšali si veslársky trenažér, hádzanársku bránu, hokejovú bránu, bežali na čas a dostali odmenu.

„Policajný zbor zaujal návštevníkov dynamickou ukážkou, príletom vrtuľníka, zlaňovaním, ukážkou výstroja, výzbroje, novými policajnými autami. Nasimulovali tiež reálne situácie, jazdci na služobných koňoch predviedli vycvičenosť policajných koní, výcvik služobných psov,“ vymenoval rezort vnútra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Deň Ministerstva vnútra SR aj pre najmenších (fotografie)

Prišli aj známi olympionici

Hasiči a záchranári pred návštevníkmi hasili horiace auto, vyslobodzovali zranených z havarovaného vozidla a HaZZ a HZS naučila mnohých návštevníkov, ako poskytnúť prvú pomoc.

Deti si mali možnosť vyskúšať aj ich výstroj či výzbroj, ktorú používajú pri záchrane zranených a stratených v horách. Na akcii sa zúčastnili aj známi olympionici a medailisti.

„Teší ma, že obdobie spájané s Covid-19 je už za nami a mohli sme sa stretnúť v takom vysokom počte. Verím, že niektorí z dnešných návštevníkom dokonca posilnia naše rady, rozhodne dnes zaujal aj nábor zamestnancov do Policajného zboru,“ uzavrel štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

Viac k témam: Deň Ministerstva vnútra SR
Zdroj: SITA.sk – Deň ministerstva vnútra prilákal tisícky ľudí, mohli sa zoznámiť s prácou policajtov, hasičov aj horských záchranárov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: