Čína varuje pred zhoršenou pandemickou situáciou, týka sa to jej niektorých provincií

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny konzulát Slovenskej republiky v Šanghaji upozorňuje občanov Slovenska na nové obmedzenia, ktoré sa v dôsledku šírenia pandémie koronavírusu v Šanghaji a v provinciách Zheijang, Anhui, Jiangxi, Jiangsu a Fujian. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Pandemická situácia sa v Šanghaji a spomínaných provinciách veľmi dynamicky vyvíja, nie sú preto vylúčené prípadné lockdowny či hromadné testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

„Naďalej platí prísna implementácia preventívno-kontrolných opatrení rezidenčnými komunitami vrátane testovania na výzvu alebo dobrovoľné požiadanie, merania telesnej teploty, používania mobilných zdravotných kódov či nosenia ochranného rúška na verejnosti,“ upozorňuje rezort diplomacie.

MZVEZ SR odporúča Slovákom v Šanghaji a ďalších provinciách, aby sledovali oznámenia miestnych médií a striktne dodržiavali pokyny lokálnych autorít.

Viac k témam: COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína varuje pred zhoršenou pandemickou situáciou, týka sa to jej niektorých provincií © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: