Chystáte sa do Indie? Slovenské veľvyslanectvo v Dillí vyzýva pre teroristickú hrozbu na opatrnosť

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí v Indii vydalo prvý stupeň odporúčania, teda varovanie v súvislosti s aktuálnymi vyhrážkami bombovými teroristickými útokmi organizácie Al Káida.

Vyhrážky súvisia s výrokmi urážajúcimi moslimskú vieru, ktorých sa dopustili niektorí členovia vládnej strany BJP. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Veľvyslanectvo v tejto súvislosti vyzýva na väčšiu opatrnosť pri cestovaní po Indii. „Vyhrážky bombovými útokmi sa týkajú hlavného mesta Dillí a hlavného mesta zväzového štátu Maharaštra – Bombaja, ako aj zväzových štátov Gudžarát a Utarpradéš,“ uvádza sa na webe rezortu diplomacie.

Ministerstvo tiež odporúča venovať zvýšenú pozornosť svojmu okoliu a v prípade hrozby odporúča striktne dodržiavať pokyny bezpečnostných zložiek a miestnych orgánov.

Viac k témam: Cestovanie, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa do Indie? Slovenské veľvyslanectvo v Dillí vyzýva pre teroristickú hrozbu na opatrnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: