Cesty pod Tatrami sú napriek intenzívnemu sneženiu prejazdné, pár áut už však skončilo mimo vozovky

16.3.2022 (Webnoviny.sk) – Všetky cestné úseky pod Tatrami sú v stredu ráno aj napriek intenzívnemu sneženiu zjazdné. Potvrdil to pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský.

Pár áut skončilo mimo cesty

Cestári podľa jeho slov robia všetko preto, aby to tak naďalej ostalo a zatiaľ sa im to darí. Vodičom v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča zároveň odporučil, aby jazdili opatrne a zodpovedne. V ranných hodinách už totiž na viacerých úsekoch skončili autá mimo cesty.

Na silné sneženie s dohľadnosťou do 100 metrov v lokalitách Štrba a Batizovce (okr. Poprad) upozorňuje aj portál zjazdnost.sk.

Platí aj výstraha prvého stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu výstrahu prvého stupňa pre takmer všetky okresy na strednom a východnom Slovensku pred poľadovicou a snežením.

V okrese Poprad platia do 12:00, na jeho území sa ojedinele, najmä vo vyšších častiach, očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne do 10 až 15 cm nového snehu.

Viac k témam: Cestári, Sneženie, Zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Cesty pod Tatrami sú napriek intenzívnemu sneženiu prejazdné, pár áut už však skončilo mimo vozovky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: