Čaputová: Klamstvo si rozumie s klamstvom, ruská propaganda je prítomná aj medzi slovenskými politikmi

10.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko dnes nemá šancu vojensky ovládnuť a udržať Ukrajinu, jeho šancou je iba propaganda. Na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová s tým, že táto propaganda je prítomná aj na Slovensku, a to aj medzi politikmi.

„Nenávisť priťahuje nenávisť, klamstvo si rozumie s klamstvom,” skonštatovala prezidentka.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Udalosti v Buči, Mariupole a na mnohých ďalších miestach Ukrajiny podľa hlavy štátu svedčia o prvoplánovej a samoúčelnej krutosti, ktorej dala vojna voľný priechod.

„Ruskú politickú elitu ovládol duch stalinských čias, keď si moc uzurpovala právo rozhodovať o životoch ľudí, aj celých národov,” vyhlásila Čaputová. Dodala, že ak dnes pomáhame brániť sa Ukrajine, chránime aj seba.

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico ešte v piatok 8. apríla v súvislosti s poskytnutím systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine vyhlásil, že prezidentka SR Zuzana Čaputová a vláda ťahajú Slovensko do nešťastia, len aby ich mali radi vo Washingtone a Bruseli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezidentka SR, Propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Klamstvo si rozumie s klamstvom, ruská propaganda je prítomná aj medzi slovenskými politikmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: