Čaputová blahoželala Pavlovi osobne, na jeho zvolenie reagovali aj Heger s Kollárom

28.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala Petrovi Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách v Českej republike priamo v sídle jeho štábu v Prahe. Povedala, že sa teší, že v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si cti demokratické hodnoty a jej sila pramení v pokoji.

Spolu s vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a SR + ČR iniciatívy,“ napísala Čaputová na Twitteri.

Srdečne blahoželám @general_pavel k zvoleniu za českého 🦁 prezidenta. Spolu s Vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a 🇸🇰+🇨🇿 iniciatívy.
— Zuzana Čaputová (@ZuzanaCaputova) January 28, 2023

Petrovi Pavlovi k zvoleniu na Facebooku zablahoželal aj dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) napísal, že gratuluje generálovi Petrovi Pavlovi k jeho volebnému výsledku a vo výkone jeho funkcie mu želá veľa rozvahy a dobrých rozhodnutí.

Verím, že aj touto voľbou, ktorú si naši bratia Česi zvolili, sa ešte väčšmi upevnia vzájomne vzťahy medzi Českou a Slovenskou republikou,“ uviedol Kollár.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Prezidentské voľby v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová blahoželala Pavlovi osobne, na jeho zvolenie reagovali aj Heger s Kollárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: