Bývalý veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku Roman Vassilenko sa stal čestným členom Rady slovenských exportérov

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Počas prvého dňa oficiálnej návštevy kazašskej delegácie na Slovensku, vedenej námestníkom ministra zahraničných vecí Kazachstanu a bývalým veľvyslancom Kazachstanu na Slovensku, Romanom Vassilenkom, sa uskutočnilo pracovné rokovanie v Rade slovenských exportérov (RSE).

V predvečer zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu Slovenska a Kazachstanu, bol R. Vassilenko hosťom v podcaste ExportAir International, v ktorom načrtol potenciálne oblasti prehĺbenia obchodnej spolupráce medzi oboma krajinami, avizované a prebiehajúce reformy v Kazachstane, ako aj jeho očakávania od trojdňovej pracovnej návštevy Slovenska.

Uskutoční sa podnikateľské fórum

Predseda RSE Lukáš Parízek ocenil vzájomnú dlhoročnú spoluprácu s Romanom Vassilenkom udelením čestného členstva v Rade slovenských exportérov.

“Slovensko má miesto v mojom srdci, a časť môjho srdca zostáva na Slovensku. Mám tu mnoho priateľov a mal som možnosť na Slovensku prežiť krásne dva roky ako veľvyslanec. Vždy sa sem rád vrátim a budem sa usilovať o ďalšie prehlbovanie našej spolupráce najmä v ekonomickej oblasti.” – uviedol R. Vassilenko po rokovaní.

Vo štvrtok sa uskutoční podnikateľské fórum organizované Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu v spolupráci s Veľvyslanectvom Kazachstanu na Slovensku.

V pláne je podpísanie memoranda

V rámci fóra budú mať možnosť slovenskí podnikatelia a exportéri rokovať so svojimi obchodnými partnermi a získať informácie o investičných príležitostiach v Kazachstane.

Jedným z výsledkov tejto návštevy je aj naplánované podpísanie memoranda o spolupráci medzi štátnou agentúrou Kazakh Invest a členom Rady slovenských exportérov, spoločnosťou Heneken.

Oficiálna podpisová ceremónia je naplánovaná na piatok počas plenárneho zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu Slovenska a Kazachstanu.

Rada slovenských exportérov

je podnikateľské združenie s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať podnikateľské záujmy slovenských exportérov.

V súčasnosti má RSE vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta. RSE je členom Rady vlády SR pre konkurencieschopnosť a produktivitu.

Rada slovenských exportérov je oficiálnym partnerom kazašského Centra rozvoja obchodnej politiky QazTrade.

Viac k témam: Export, obchodná spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý veľvyslanec Kazachstanu na Slovensku Roman Vassilenko sa stal čestným členom Rady slovenských exportérov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: