Bývalý novinár a politický komentátor Leško bude radiť Hegerovi pri pláne obnovy

22.3.2022 (Webnoviny.sk) – Členmi Strategickej rady pre implementáciu Plánu obnovy a odolnosti SR sa stali Marián Leško a Vladimír Baláž. Medzi ich hlavné úlohy bude patriť predkladanie strategických odporúčaní v súvislosti s implementáciou Plánu obnovy a odolnosti SR. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úrady vlády SR v tlačovej správe.

Cenné rady k úspešnej realizácii plánu obnovy

Teší ma, že ďalší renomovaní odborníci posilňujú môj poradný tím pre plán obnovy, ktorý už dnes tvoria uznávaní experti. Noví členovia vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam poskytnú cenné rady, ktoré môžu napomôcť k úspešnej realizácii plánu obnovy. Spoločne tak dokážeme pripraviť Slovensko na výzvy budúcnosti,“ uviedol Heger.

Marián Leško pôsobil ako novinár a politický komentátor. Je autorom viacerých kníh o spoločenskom a politickom vývoji Slovenska za posledných 25 rokov. V minulosti pôsobil tiež ako poradca prezidentky Zuzany Čaputovej pre vnútornú politiku. Vladimír Baláž pôsobí v Prognostickom ústave Slovenskej akadémie od roku 1989. Venuje sa medzinárodnej mobilite osôb, národnému systému výskumu a inovácií a behaviorálnej ekonómii. Dlhodobo sa venuje popularizácii ekonómie v slovenských médiách.

Dôležitá úloha pri reformách a investíciách

Rada sa od svojho vzniku venovala najmä prioritám plánu obnovy vrátane tém z oblasti zdravotníctva, vzdelávania, či spravodlivosti. Zasadnutia Strategickej rady koordinuje sekcia plánu obnovy na Úrade vlády SR, ktorá zároveň pôsobí ako Národná implementačná a koordinačná autorita (NIKA) pre plán obnovy.

Rovnako zohráva dôležitú úlohu pri realizácii reforiem a investícii. Medzi stálymi členmi rady sú generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková, riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kišš, podpredsedníčka Dozornej rady VÚB banky Elena Kohútiková, bývalý podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš, či bývalý predseda permanentného krízového štábu Peter Škodný.

Viac k témam: Plán obnovy, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý novinár a politický komentátor Leško bude radiť Hegerovi pri pláne obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: