Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder by sa mal stretnúť s prezidentom Vladimirom Putinom

11.3.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder pricestoval do Moskvy na stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Stretnutie je súčasťou úsilia o sprostredkovanie ukončenia vojny na Ukrajine, informuje s odvolaním sa na zdroje blízke so záležitosťou spravodajský portál Politico.

Schröderovmu stretnutiu v Moskve predchádzalo rokovanie v Istanbule s ukrajinským politikom, ktorý je členom ukrajinskej delegácie pri mierových rozhovoroch s Ruskom. Ukrajina chcela podľa jedného zo zdrojov zistiť, či Schröder dokáže „postaviť most“ pre dialóg s Putinom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Schröder bol kancelárom v rokoch 1998 – 2005 a odvtedy mal lukratívnu podnikateľskú kariéru vďaka jeho pôsobeniu v ruskom energetickom sektore. Niekdajší kancelár má popredné role v ruských energetických gigantoch Rosnefť a Gazprom. Po invázii Ruska na Ukrajinu čelí kritike doma aj v zahraničí za to, že odmieta prerušiť jeho úzke vzťahy s Moskvou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stretnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder by sa mal stretnúť s prezidentom Vladimirom Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: