Bude novým trénerom Manchester United Erik ten Hag? V Ajaxe Amsterdam urobili maximum pre jeho zotrvanie

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – V ostatných týždňoch sa čoraz častejšie spomína meno Holanďana Erik ten Haga s obsadením pozície hlavného trénera anglického klubu Manchester United po skončení aktuálnej sezóny. Kým v úvode týchto dohadov sa spomínali aj mená ďalších kandidátov, najnovšie sa píše už len o tom, kedy 52-ročný holandský odborník podpíše s Red Devils zmluvu na tri roky.

Ten Hag je v súčasnosti kormidelníkom holandského Ajaxu Amsterdam a je na dobrej ceste k zisku tretieho ligového titulu za ostatné tri riadne ukončené sezóny. V nedeľu jeho zverenci vo finále národného pohára podľa tímu PSV Eindhoven 1:2, v Eredivisie však pred týmto súperom majú päť kôl pred koncom náskok štyroch bodov.

“Urobili sme maximum pre to, aby zostal v Ajaxe,” informoval technický riaditeľa Ajaxu Gerry Hamstra podľa ESPN, cituje ho web BBC.com. “Veríme, že zostane. Faktom zatiaľ je, že je stále u nás,” pokračoval.

Spomenuté dohady o tom, kedy Manchester United potvrdí Ten Haga ako svojho nasledujúceho kouča, boli späté s termínom spomenutého nedeľňajšieho finále Holandského pohára. “O Erika ten Haga je záujem a je to normálne, u nás odvádza skvelú prácu,” poznamenal Hamstra. Na margo toho, že Ajax pracuje na udržaní si svojho kouča, povedal: “Jeho reakcia bola taká, že sa sústredí na Ajax. A v klube sa pripravujeme na obe možnosti, na jeho zotrvanie aj možný odchod.”

Zdroj: Webnoviny.sk – Bude novým trénerom Manchester United Erik ten Hag? V Ajaxe Amsterdam urobili maximum pre jeho zotrvanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: