Brankár Konrád sa nepredstaví na MS vo Fínsku, stále u neho pretrvávajú zdravotné problémy

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Branislav Konrád sa nepredstaví na tohtoročnom hokejovom svetovom šampionáte vo Fínsku (13. – 29. mája). Nitriansky rodák blížiaci sa turnaj vynechá zo zdravotných dôvodov. Uviedol to v podcaste na webe iDnes.cz pod názvom Z voleja.

Konrád sa vážne zranil

Bronzový medailista zo ZOH 2022 patrí dlhodobo k najlepším v českej extralige. Aj preto s ním hokejový klub z Olomouca predĺžil o ďalšie tri sezóny. Po hrôzostrašnom zranení, keď mu protihráč preťal korčuľou sval pod krkom, sa dal dokopy a ukázal obdivuhodnú vôľu.

Odmenou mu bol bronz v Pekingu, pod päť kruhov sa pritom Slováci prebojovali z kvalifikácie. “To zranenie bolo dosť vážne. Rekonvalescencia ešte stále trvá. Poškodené nervy sa hoja veľmi dlho, niekedy až tri roky,” poznamenal Konrád.

Sústredí sa na rehabilitáciu

U fanúšikov rastú po olympijskom úspechu očakávania aj pred majstrovstvami sveta. “Treba však zostať pokorný. Máme výborného trénera a výborný systém. Keď ho budú chlapci dodržiavať a makať, tak štvrťfinále bude reálne. Naša mladá generácia je fantastická. Chalani sú šikovní. Držím im palce,” dodal skúsený gólman, ktorý v českej extralige pôsobí s prestávkami od sezóny 2013/2014.

Tridsaťštyriročný gólman a účastník štyroch svetových šampionátov či dvoch ZOH reprezentačnú kariéru zatiaľ nekončí. “Keď budem v poriadku a všetko pôjde, ako má, tak to necháme otvorené. Teraz sa však sústredím na rehabilitáciu a na začiatok budúcej sezóny v Olomouci,” uzavrel Konrád.

Hokejový šampionát vo Fínsku sa začne 13. mája. Slovensko získalo na MS doteraz štyri medaily – jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú.

Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Konrád sa nepredstaví na MS vo Fínsku, stále u neho pretrvávajú zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: