Borrell označil Sputnik či RT za súčasť Putinovej propagandistickej mašinérie, ich zablokovanie neohrozí prístup k informáciám

8.3.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) rozhodnutím o zablokovaní ruských štátom kontrolovaných médií Sputnik a Russia Today (RT) neohrozuje slobodný prístup k informáciám. Vyhlásil to v utorok šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Únia nemá ministerstvo pravdy, musí sa však zamerať na zahraničných aktérov, ktorí sa zámerne a koordinovane snažia manipulovať s informáciami v našom prostredí, povedal Borrell v Európskom parlamente (EP).

Moskvou kontrolované médiá označil za súčasť propagandistickej mašinérie, ktorá neposkytuje objektívne spravodajstvo o skutočných zámeroch prezidenta Vladimira Putina.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

EÚ sa rozhodla zastaviť v bloku vysielanie staníc Sputnik a RT dovtedy, kým Rusko neukončí vojnu na Ukrajine a nezastaví dezinformačné kampane v jej členských štátoch.

Viac k témam: Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Borrell označil Sputnik či RT za súčasť Putinovej propagandistickej mašinérie, ich zablokovanie neohrozí prístup k informáciám © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: