Boris Kollár neschvaľuje spojenie komunálnych a župných volieb, hovorí o chaose a prelínaní kampaní

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) si vie predstaviť, že by sa v budúcnosti spojili aj iné druhy volieb, rovnako ako tohtoročné komunálne a župné voľby, aj keď to nepokladá za šťastné.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

„Osobne si myslím, že všetky tie voľby, ktoré sú rýchlo za sebou, je to veľmi nešťastné, kampane sa prelínajú, všetko je oblepené billboardmi a ľudia v tom majú chaos,” poznamenal s tým, že najlepšie je, keď sú každý rok iné voľby, ale rešpektuje rozhodnutie o spojených voľbách.

Boris Kollár očakáva tento rok vďaka spojeným voľbám vyššiu účasť, najmä čo sa týka župných volieb, v ktorých bývala účasť v predchádzajúcich rokoch nízka. Podľa neho môžu byť vďaka spojeniu výsledky župných volieb tento rok zaujímavé. Zároveň vyzval ľudí, aby v sobotu išli voliť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

„Je to ich právo, ale zároveň nemôžu nadávať, keď budú do samosprávy zvolení ľudia bez ich účasti,” zdôraznil. Tiež pripomenul, žesobotňajšie spojené voľby sú na rozdiel od predošlých rokov iba do 20:00, nie ako je to bežné do 22:00.

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Boris Kollár neschvaľuje spojenie komunálnych a župných volieb, hovorí o chaose a prelínaní kampaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: