Boris Kollár našiel v správe prezidentky Čaputovej pasáže, s ktorými nesúhlasil

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nechcel pomenovať, s čím sa nestotožnil v prejave prezidentky  Zuzany Čaputovej. Povedal, že nechce rozoštvávať a robiť z toho politikum.

Priznal, že v ňom sú pasáže, s ktorými nesúhlasil, no zároveň jej poďakoval za tie, ktoré venovala úspechom vlády. Stotožnil sa však s tým, že politici by mali väčšmi dbať na svoje výroky, ktoré sa podľa Kollára často zvrhávajú k vulgarizmom či osobnému napádaniu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vystúpila so správou o stave republiky (fotografie)

Kollár ďalej zdôraznil, že išlo o prezidentkin prejav a on ho neplánuje využívať na sebaprezenáciu, ani sebatrýznenie, ani sebareflexiu. Reagoval tak na otázku, či Čaputovej prejav využijú na sebareflexiu v rámci strany či vo vládnej koalícii. Prejav označil za autonómny, podľa neho vyjadroval pocity prezidentky, s ktorými sa on sám nemusí stotožniť.

To, že sa niekto nezúčastnil na prezidentkinom prejave v parlamente, označil za necitlivé a urážlivé. Igor Matovič (OĽaNO) mu tam nechýbal.

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Prezidentka SR, Správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Boris Kollár našiel v správe prezidentky Čaputovej pasáže, s ktorými nesúhlasil © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: