Bielorusko si pripravuje zámienku pre vstup do vojny na Ukrajine, tvrdia Američania aj NATO

22.3.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty a Organizácia severoatlantickej zmluvy (NATO) tvrdia, že Bielorusko by sa „čoskoro” mohlo pripojiť k Rusku vo vojne proti Ukrajine. Ako uviedli predstavitelia USA a NATO pre spravodajský web CNN, Bielorusko už podniká kroky, aby tak učinilo.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Je čoraz „pravdepodobnejšie”, že Bielorusko vstúpi do vojny, uviedol v pondelok nemenovaný vojenský predstaviteľ NATO. Putin potrebuje podporu. Čokoľvek by mu pomohlo,” poznamenal.

Aj zdroje z prostredia bieloruskej opozície tvrdia, že bieloruské jednotky s tisíckami vojakov sú pripravené v najbližších dňoch vstúpiť na Ukrajinu. Predstaviteľ NATO uviedol, že Bielorusko v týchto dňoch „pripravuje pôdu pre ospravedlnenie svojej ofenzívy proti Ukrajine”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Predstaviteľ NATO nekonkretizoval, ako by Bielorusko mohlo zasiahnuť do vojny, ale podotkol, že Rusko má záujem o prerušenie vojenskej pomoci NATO na Ukrajinu cez jej západné hranice.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Bielorusko si pripravuje zámienku pre vstup do vojny na Ukrajine, tvrdia Američania aj NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: