BBC identifikovala vyše dvetisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, mnoho ich bolo z chudobných oblastí

6.5.2022 (Webnoviny.sk) –
Ruský servis britského vysielateľa BBC identifikoval 2 120 ruských vojakov, ktorých doteraz zabili počas invázie na Ukrajinu.
Číslo, ktoré vyšlo z vyšetrovania založeného na oficiálnych oznámeniach, správach v médiách a potvrdeniach od rodín, je pravdepodobne len čiastka z ozajstného počtu mŕtvych.

Pätinu tvoria dôstojníci

Zhruba 20 percent mŕtvych predstavovali dôstojníci, za tým však môže byť fakt, že pri úmrtiach vysokopostavených príslušníkov armády je väčšia pravdepodobnosť oznámení.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Neúmerný je aj počet obetí z hľadiska regiónov, pričom viac ich je z chudobnejších oblastí. V Moskve, kde žije takmer každý desiaty Rus, sú známe len tri úmrtia.

Rusi svoje straty neuvádzajú

Kremeľ nezverejnil aktualizovaný počet obetí od 25. marca, pričom vtedy uviedol 1 351. Skutočný počet obetí nie je možné zistiť, ale Spojené kráľovstvo minulý týždeň odhadovalo okolo 15-tisíc zabitých ruských vojakov.
To je menej, ako odhaduje Ukrajina, ale podstatne viac, ako priznala Moskva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – BBC identifikovala vyše dvetisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, mnoho ich bolo z chudobných oblastí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: