Až 60 percent Slovákov si želá predčasné voľby, ide prevažne o voličov Smeru či Republiky

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Šesťdesiat percent Slovákov je za predčasné voľby, najviac si ich prajú voliči Republiky, a to až 99 percent a Smeru, kde sa za ne vyjadrilo 90 percent respondentov. Aj 85 percent voličstva strany Hlas-SD je za predčasné voľby.

Väčšina ľudí je za predčasné voľby

Vypláva to z prieskumu agentúry FOCUS pre Reláciu Na telo s Michalom Kovačičom. Prieskum skúmal, či si občania prajú predčasné voľby, dovládnutie súčasnej vládnej koalície alebo úradnícku vládu.

Sedemnásť percent opýtaných si želá dovládnuite súčasnej menšinovej vlády a 15 percent by privítalo úradnícku vládu. Osem percent respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť.

Dovládnutie menšinovej vlády

Najmenej si predčasné voľby želá elektorát hnutia OĽaNO, sú to dve percentá. Naopak, 90 percent ich voličstva si praje dovládnutie tejto vlády.

V relácii Na telo bol poslanec NR SR Ľuboš Blaha namiesto predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová s ním spočiatku nechcela diskutovať. K zmene diskutujúceho došlo krátko pred začiatkom relácie.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Až 60 percent Slovákov si želá predčasné voľby, ide prevažne o voličov Smeru či Republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: