Austrália rozšírila sankčný zoznam, na blackliste sa ocitli poslanci ruskej dumy či separatisti z Donbasu

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Austrália uvalila ďalšie sankcie na členov ruského parlamentu a proruských separatistov na východe Ukrajiny. Vyplýva to z vyhlásenia, ktoré v stredu zverejnilo austrálske ministerstvo zahraničných vecí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na novom sankčnom zozname je 110 jednotlivcov, vrátane 34 vysokopostavených predstaviteľov proruského hnutia v Doneckej a Luhanskej oblasti. „Títo jednotlivci porušili suverenitu a územnú integritu Ukrajiny,“ uviedol rezort vo vyhlásení. Informuje o tom portál cnn.com.

Medzi predstaviteľmi, ktorých sa nové austrálske sankcie týkajú, je aj 76 členov ruského parlamentu. Sankcionovaní poslanci totiž hlasovali „za uznanie Doneckej a Luhanskej oblasti za nezávislé štáty“, uviedol austrálsky rezort diplomacie. „Austrália opätovne potvrdzuje našu neochvejnú podporu suverenite a územnej integrite Ukrajiny,“ dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Proruskí separatisti, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália rozšírila sankčný zoznam, na blackliste sa ocitli poslanci ruskej dumy či separatisti z Donbasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: