Atos je podľa analytikov špička v riadených bezpečnostných službách

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Atos sa stala jednotkou v oblasti riadených bezpečnostných služieb. Vyplýva to z hodnotenia analytickej spoločnosti Gartner, ktorá odvetvie posudzovala na základe príjmov za rok 2021. Popredné postavenie spoločnosti Atos v tomto odvetví si všimla aj analytická správa IDC MarketScape, ktorá ju zaradila medzi lídrov na trhu.

Organizácie dnes v boji proti rastúcemu a stále sofistikovanejšiemu prostrediu kybernetických hrozieb hľadajú spoľahlivého partnera v oblasti manažovaných bezpečnostných služieb. Pozícia jednotky v tejto oblasti je dôkazom dôvery, ktorú klienti na celom svete vkladajú do našich služieb kybernetickej bezpečnosti. Sme hrdí, že sme dosiahli túto pozíciu a z celého srdca ďakujeme našim klientom a partnerom za ich pretrvávajúcu dôveru. Naďalej budeme pokračovať v rozširovaní globálnej prítomnosti a v posilňovaní portfólia digitálnej bezpečnosti, organicky i prostredníctvom akvizícií, aby naši klienti profitovali z overených a popredných technológií a služieb, ktoré ich ochránia pred kybernetickými hrozbami,” hovorí Jean-Philippe Poirault, výkonný viceprezident, vedúci oddelenia big data a kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti Atos.

Atos bol v roku 2020 v rebríčku analytickej spoločnosti Gartner na druhom mieste. Po 20,9 % raste už v roku 2021 dosahoval najvyššie príjmy zo všetkých predajcov na trhu.

Gartner odhaduje, že trh riadených bezpečnostných služieb narástol vlani o 9,8 % a dosiahol príjmy 13,9 miliardy dolárov. Pre Atos je kybernetická bezpečnosť jadrom stratégie už mnoho rokov; spoločnosť integruje najlepšie partnerské technológie svojho druhu so svojimi uznávanými bezpečnostnými produktmi a poskytuje tak najpokročilejšie a najkomplexnejšie riadené bezpečnostné služby.

Európska DNA

Základom bezpečnostnej ponuky je globálna sieť vyše 6500 špecializovaných expertov a 16 bezpečnostných operačných centier (Security Operation Center, SOC) ďalšej generácie s nepretržitou prevádzkou. Jej súčasťou sú aj ďalšie kľúčové centrá, ktoré sú strategicky rozmiestnené po celom svete, aby poskytovali nepretržité plné pokrytie. Atos tak ponúka kompletné portfólio pokročilých digitálnych bezpečnostných riešení. Spoločnosť nedávno otvorila bezpečnostné operačné centrum budúcej generácie aj v Bulharsku a ešte tak posilnila svoju robustnú globálnu sieť SOC.

IDC si vo svojej správe IDC MarketScape: European Managed Security Services 2022 Vendor Assessment všíma aj európsku DNA spoločnosti ako aj znalosť regiónu a jeho potrieb.

Dátovo suverénne i udržateľné MDR

V boji proti sofistikovaným kybernetickým hrozbám sa stávajú kľúčovými riešenia riadenej detekcie a reakcie (Managed Detection and Response, MDR). Pokročilé riešenie Atos MDR, ktoré využíva platformu umelej inteligencie budúcej generácie “AIsaac“, ponúka informácie o hrozbách, ich aktívne vyhľadávanie, bezpečnostný monitoring, analýzu incidentov, izolovanie hrozieb a plný servis pri reakcii. Dokáže tak účinne bojovať proti objavujúcim sa hrozbám dneška.

V snahe neustále inovovať Atos spustil aj verziu svojho MDR riešenia, ktorá rešpektuje dátovú suverenitu, takže dáta klientov sa nachádzajú v rovnakej geografickej oblasti. Klasická, natívna cloudová verzia služby MDR je navyše 100 % uhlíkovo neutrálna.

Informačný servis

Viac k témam: bezpečnostné služby, Kybernetická bezpečnosť, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Atos je podľa analytikov špička v riadených bezpečnostných službách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: