Aplikácia na rezerváciu ubytovania pre Ukrajincov má ukončiť chaos s voľnými kapacitami, bude fungovať ako Booking či Trivago

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby v spolupráci zo Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) pripravilo informačný systém na rezerváciu ubytovania pre utečencov utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. V systéme budú všetky štátne zariadenia, ako aj zaregistrované hotely a penzióny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Apka podobná Bookingu

Informačný systém bude fungovať podobne ako aplikácie na rezervovanie dovolenky v hoteloch, vďaka čomu budú neustále aktuálne informácie o dostupných kapacitách na Slovensku.

„Ubytovanie budú ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine, sprostredkovávať priamo z infopointov zamestnanci rezortu dopravy a ďalší vyškolení ľudia. Všetky štátne ubytovacie zariadenia a hotely budú pod jednou strechou, pričom voľné kapacity sa budú zobrazovať v reálnom čase,“ priblížil minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ubytovacie kapacity

V systéme budú všetky štátne ubytovacie zariadenia, zaregistrovať sa doň môžu aj hotely, penzióny či ubytovne, ktoré majú záujem poskytnúť svoje služby. Urobiť tak môžu na webovej stránke pomocpreukrajinu.sk.

Ubytovanie budú koordinovať priamo z infopointov v Michalovciach a Humennom zamestnanci rezortu dopravy a ďalší vyškolení ľudia z rezortu vnútra, ako aj zo ZMOSu.

Tí zabezpečia odídencom ubytovanie v konkrétnom zariadení, vybavia rezerváciu a poskytnú im všetky dôležité informácie. Informačný systém bude neverejný, ubytovanie bude koordinované z infopointov (veľkokapacitných centier), ktoré budú fungovať nepretržite denne.

Príspevky za ubytovanie utečencov

Ubytovacie zariadenia budú mať podľa ministerstva dopravy možnosť žiadať od odídencov aj doplatok za ubytovanie či stravu. V profile ubytovacieho zariadenia musí byť jednoznačne uvedené, v akej výške tento doplatok bude.

Systém tiež bude evidovať aj možnosti ubytovania pre ľudí s domácimi zvieratami. Hotely, penzióny a ďalšie súkromné ubytovacie zariadenia budú môcť žiadať o príspevok za ubytovaných utečencov aj spätne, podmienkou je, že odídenec musí mať doklad o tolerovanom pobyte.

Viac k témam: Aplikácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ubytovanie, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Aplikácia na rezerváciu ubytovania pre Ukrajincov má ukončiť chaos s voľnými kapacitami, bude fungovať ako Booking či Trivago © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: