Američania sa obávajú zrealizovať ponuku Poľska, krajina chce poskytnúť svoje stíhačky Ukrajine

9.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ponuka Poľska dať Spojeným štátom jeho stíhačky MiG-29, aby ich mohli odovzdať Ukrajine, vyvoláva podľa Pentagonu vážne obavy o NATO. Podľa neho to nie je „udržateľný“ plán.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský vzdušný priestor

Hovorca Pentagonu John Kirby vo vyhlásení uviedol, že vyhliadka lietadiel odlietajúcich zo základne USA/NATO v Nemecku do vzdušného priestoru napadnutého Ruskom vo vojne na Ukrajine je znepokojujúca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa USA nie je jasné, či to má vecné opodstatnenie. Spojené štáty budú v tejto veci naďalej pokračovať v rozhovoroch s Poľskom.

Poľské stíhačky

Poľsko v utorok oznámilo, že je pripravené „okamžite a bezplatne“ vyslať všetky svoje stíhačky MiG-29 na americkú základňu Ramstein v Nemecku a dať ich „k dispozícii“ vláde USA.

Zároveň požiadalo Spojené štáty, aby mu poskytli „použité lietadlá so zodpovedajúcimi operačnými schopnosťami“, a ďalších členov NATO s rovnakými strojmi, aby konali v podobnom duchu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29, Vojenská základňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania sa obávajú zrealizovať ponuku Poľska, krajina chce poskytnúť svoje stíhačky Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: