Advokáti Jaroslava Haščáka podali podnet na brannobezpečnostný výbor parlamentu pre zásah polície v priestoroch Penty

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka a dvoch spoločností zo skupiny Penta podali v utorok 11. októbra podnet na Výbor pre obranu a bezpečnosť (VOB) Národnej rady (NR) SR.

Výbor má podľa zástupcov preskúmať pochybenia sprevádzajúce služobný zákrok príslušníkov Útvaru osobitného určenia (ÚOU) v priestoroch Penty, machinácie pri jeho povoľovaní, ale aj neochotu štátnych orgánov za takmer dva roky zákonnosť tohto zákroku riadne preveriť. V tlačovej správe o tom informoval advokát a konateľ Martin Škubla.

Dňa 4. marca uplynulého roku podal Jaroslav Haščák v tejto veci trestné oznámenie, ktoré však podľa advokátových slov nie je dodnes vybavené. Ako ďalej informuje, vyšetrovateľke trvá prešetrenie o 18 mesiacov dlhšie, ako nariaďuje zákon.

„Vzhľadom na nečinnosť a neochotu zodpovedných, najmä Úradu inšpekčnej služby, vec riadne prešetriť, podali sme podnet na VOB, aby uplatnil svoju ústavnú a zákonnú pôsobnosť vo vzťahu k predstaviteľom príslušných orgánov štátu,” informoval Škubla.

Ďalej tvrdí, že VOB má svoju ústavnú a zákonnú pôsobnosť uplatniť predovšetkým voči ministrovi vnútra SR Romanovi Mikulcovi a súčasnému prezidentovi policajného zboru Štefanovi Hamranovi „s cieľom, nech konečne k predmetným pochybeniam zaujmú jasné a konkrétne stanovisko.”

Viac k témam: Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Advokáti Jaroslava Haščáka podali podnet na brannobezpečnostný výbor parlamentu pre zásah polície v priestoroch Penty © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: