Advokáta Daňového v kauze korupcie právoplatne oslobodili, súd zamietol odvolanie

13.6.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR v utorok zamietol odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči oslobodzujúcemu rozsudku týkajúceho sa advokáta Dušana Daňového vo veci údajnej korupcie.

Ako uviedla predsedníčka senátu Dana Wänkeová, oslobodzujúcemu rozsudku Špecializovaného trestného súdu z marca minulého roku totiž nie je možné vytknúť žiadnu vadu. Rozhodnutie súdu je právoplatné.

Obžaloba pre nepriamu korupciu

Dušan Daňový čelil obžalobe pre trestný čin nepriamej korupcie. Súd pritom už v júni 2020 advokáta v danej veci oslobodil. Prokurátor sa následne voči rozhodnutiu odvolal, prípad tak putoval na Najvyšší súd SR.

Ten prípad vrátil prvostupňovému, aby ho opätovne prejednal a rozhodol. Špecializovaný trestný súd následne advokáta v marci 2022 opätovne oslobodil.

Vraj išlo len o odmenu

Podľa prokuratúry advokát ešte v roku 2011 oslovil obvineného Michala P., v prípade ktorého mal sudca rozhodovať o jeho vzatí do väzby s tým, že je možné zabezpečiť, aby sa tak nestalo. Bolo však podľa neho potrebné zabezpečiť sumu vo výške štyritisíc eur. Následne v súvislosti s rozhodovaním odvolacieho súdu o väzbe obvineného mu advokát podľa obžaloby údajne povedal, že v tomto prípade je potrebné zabezpečiť čiastku 14-tisíc eur.

Obe spomenuté sumy podľa prokuratúry obvinený advokátovi aj odovzdal. Obžalovaný sa bránil tým, že išlo o odmenu za právne služby.

Dušan Daňový v minulosti zastupoval napríklad Jozefa Roháča zo skupiny sýkorovci, ktorý bol odsúdený na doživotie na Slovensku aj v Maďarsku. Advokát sa stal známym tiež vďaka videu z roku 2017. Vynadal v ňom cyklistovi, ktorého obchádzal autom na Dunajskej hrádzi pri Bratislave.

Viac k témam: Nepriama korupcia, Oslobodenie, Súdny proces, Súdy, Sýkorovci
Zdroj: SITA.sk – Advokáta Daňového v kauze korupcie právoplatne oslobodili, súd zamietol odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: