Zraniteľnosť Slovenska podčiarkujú dezinformácie aj nedostatočný dôraz na kritické myslenie, vláda to chce riešiť

12.6.2023 (SITA.sk) – Proaktívnou komunikáciou, efektívnou koordináciou a aplikovaním praxe zo zahraničia chce vláda zabrániť rozkladu spoločnosti a demokratických princípov. Vyplýva to zo schváleného programového vyhlásenia kabinetu Ľudovíta Ódora.

Podľa dokumentu sa v ére sociálnych sietí, digitalizácie aj nástupu umelej inteligencie už dávno nebojuje len prostredníctvom zbraní. SR je v tejto súvislosti je dlhodobým terčom dezinformačných aktivít, ktoré sa ešte zintenzívnili po začatí ruskej agresie voči Ukrajine.

Manipulatívne príspevky

Dezinformácia, propaganda a hoaxy sa na nás valia zo všetkých strán a je veľmi náročné v takomto prostredí oddeliť pravdivé informácie od manipulatívnych príspevkov a neprávd,” konštatuje sa v materiáli.

Zraniteľnosť Slovenska podľa dokumentu podčiarkujú aj ďalšie faktory, ako napríklad nedostatočný dôraz na kritické myslenie, občiansku výchovu či históriu vo vzdelávacom procese.

Digitálna revolúcia

Ďalej je to digitálna revolúcia, ktorá zásadne zmenila spôsob akým tvoríme a konzumujeme informácie, ako aj dlhodobé zanedbanie potreby strategickej komunikácie zo strany štátu. V priebehu niekoľkých mesiacov sa toho nedá stihnúť veľa, ale pár krokov áno,” zdôraznila vláda.

Viac k témam: Dezinformácie, Digitalizácia, Hoaxy, Programové vyhlásenie vlády, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Zraniteľnosť Slovenska podčiarkujú dezinformácie aj nedostatočný dôraz na kritické myslenie, vláda to chce riešiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: