Výzva spolupráce so samosprávami prišla podľa Pellegriniho ako volanie o zdravý sedliacky rozum (video)

9.6.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) sa ako prvá prihlásila k výzve banskobystrického župana Ondreja Luntera a ďalších starostov.

Spolupráca so samosprávami

Výzva s názvom „Nežiadame zázraky, ale chceme spoluprácu” smerovala k všetkým relevantným demokratickým politickým stranám, ktoré kandidujú v septembrových parlamentných voľbách.

Lunter a starostovia v nej strany žiadajú, aby vo svojich programoch zohľadnili regionálny akcent a vypočuli si problémy a návrhy riešení samospráv.

„Hlas-SD má veľké ambície v nadchádzajúcich voľbách, je to skutočne relevantná demokratická politická strana. Hlas-SD má vo svojich radoch veľa starostov a primátorov. Z toho dôvodu mám dôveru v to, že títo ľudia budú pomáhať k tomu, aby tieto požiadavky, pod ktoré sa predseda strany (Peter Pellegrini, pozn. SITA) v piatok podpíše, boli skutočne naplnené,” uviedol Lunter na piatkovej tlačovej besede.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Peter Pellegrini tvrdí, že iniciatívu banskobystrického župana privítal, pretože prišla ako volanie o zdravý sedliacky rozum. Názov výzvy podľa predsedu Hlasu-SD jasne vystihuje aktuálny stav našej spoločnosti. Strana cíti morálny záväzok voči slovenskej samospráve.

Najviac starostov a primátorov

„Hlas-SD po nezávislých kandidátoch bola politickým víťazom posledných regionálnych volieb. Máme najviac politicky zafarbených starostov a primátorov,” dodal Pellegrini.

Predseda strany na tlačovej besede okrem iného informoval, že ak strana Hlas-SD dostane šancu viesť budúcu vládu, tá bude zasadať v každom okrese Slovenska dvakrát za volebné obdobie.

„Vláda musí prísť aj do Banskej Bystrice, aj do Zvolena, aj do Brezna, aj do Novej Bane a všetkých okresov tohto kraja a v nich riešiť problémy a prijať zásadné rozhodnutia o dobudovaní infraštruktúry, obchvatov alebo dobudovaní vecí, na ktoré samospráva nikdy peniaze mať nebude,” tvrdí predseda Hlasu-SD.

Tri oblasti výzvy

Výzva sa týka troch oblastí. Prvou je oblasť odstránenia historického investično-civilizačného dlhu, ktorý samosprávy nedokážu niesť na svojich vlastných pleciach.

Druhou oblasťou je nastavenie adekvátneho postavenia samosprávy v systéme moci na Slovensku. Znamená to, aby samosprávy neboli obchádzané, keď vláda a parlament prijímajú legislatívu.

Treťou oblasťou je garancia finančnej stability a predvídateľnosť pri plánovaní rozvoja výkonu samosprávnych kompetencií.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Úradnícka vláda, Výzva
Zdroj: SITA.sk – Výzva spolupráce so samosprávami prišla podľa Pellegriniho ako volanie o zdravý sedliacky rozum (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: