Vojenské spravodajstvo nesledovalo Fica, tvrdenia šéfa Smeru sú podľa Naďa vyslovené v stave zúfalstva

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) odmieta, že by Vojenské spravodajstvo sledovalo obvineného predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica.

Jeho tvrdenia na stredajšej tlačovej besede boli podľa Naďa vyslovené v stave zúfalstva a strachu zo spravodlivosti. Fico je obvinený z trestného činu založenia zločineckej skupiny. Stanovisko šéfa rezortu obrany poskytla hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Naď skonštatoval, že Vojenské spravodajstvo po dlhých rokoch slúži výlučne a preukázateľne iba bezpečnostným záujmom štátu. „Na rozdiel od obdobia vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho už nie je zneužívané na realizáciu politických záujmov,” pokračoval a vyzval obvineného poslanca, aby na svoju politickú obhajobu nezneužíval výmysly proti tejto inštitúcii. „To, čo Vojenské spravodajstvo robilo za obvineného Fica, je len na jeho svedomí a zodpovednosti, ale opäť sa ukazuje to známe, že Fico podľa svojho konania súdi iných,” doplnil minister obrany.

Bývalého predsedu vlády v rámci policajnej akcie Súmrak obvinili zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva.

Viac k témam: kauza Súmrak, Minister obrany SR, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenské spravodajstvo nesledovalo Fica, tvrdenia šéfa Smeru sú podľa Naďa vyslovené v stave zúfalstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: