Vláda nevidí žiaden dôvod na vyslovenie nedôvery Sulíkovi, s odvolávaním nesúhlasí a plne ho podporuje

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi.

Mimoriadna schôdza, ktorú iniciovali opoziční poslanci na čele s Robertom Ficom, sa uskutoční vo štvrtok poobede. Dôvodom má byť pasivita pri predkladaní návrhov na zmiernenie dopadov zdražovania energií a pohonných hmôt.

Vláda nevidí žiaden dôvod

„Vláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády a ministrovi hospodárstva Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi a plne ho podporuje vo výkone funkcie,” skonštatoval kabinet na stredajšom rokovaní s tým, že Slovensko, ako aj ostatné krajiny čelia prudkému nárastu cien energií.

Ten je spôsobený najmä celkovým nárastom celosvetového dopytu po energii, a najmä po plyne, ktorý súvisí s oživením hospodárstva, ako aj aktuálnym vojnovým konfliktom na Ukrajine.

Ministerstvo ani vláda za nič nemôže

Kabinet zdôrazňuje, že Ministerstvo hospodárstva SR a ani vláda neregulujú ceny energií a tiež nemôžu ovplyvniť vývoj cien energií na veľkoobchodnom trhu.

Zároveň pripomína, že pre zníženie dopadov zvyšujúcich sa cien energií na odberateľov pripravili rezort hospodárstva a Úrad pre reguláciu sieťových odvetví viacero opatrení a vďaka regulácii cien elektriny a plynu mal súčasný vývoj na trhu obmedzený vplyv na domácnosti.

Výsledok zohľadňoval situáciu na Slovensku

Čo sa týka rokovaní o sankciách na dodávky ropy a ropných výrobkov, Slovensko dosiahlo pri negociáciách v Bruseli výsledok zohľadňujúci situáciu na Slovensku, ako aj vývoj rokovaní k tejto otázke.

„Pri všetkých návrhoch sa podpredseda vlády a minister hospodárstva a predseda vlády navzájom informovali. Koncept sankcií potvrdil predseda vlády spolu s ostatnými lídrami krajín EÚ konsenzom dosiahnutým na rokovaní Európskej rady,” konštatuje vláda.

Viac k témam: Ceny energií, Inflácia, Mimoriadna parlamentná schôdza, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie ministra Sulíka, rusko-ukrajinský konflikt, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda nevidí žiaden dôvod na vyslovenie nedôvery Sulíkovi, s odvolávaním nesúhlasí a plne ho podporuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: