Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru

9.6.2023 (SITA.sk) – Ukrajinci nie sú ochotní vzdať sa územia s cieľom dosiahnuť mier. Iba 10 percent obyvateľov krajiny je presvedčených, že je možné odstúpiť časť územia v záujme dosiahnutia mieru a zachovania nezávislosti.

Teritoriálne ústupky

Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 26. mája do 5. júna tohto roka uskutočnil Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Absolútna väčšina respondentov (84 %) naďalej súhlasí s tým, že teritoriálne ústupky nie sú prípustné, hoci by vojna trvala dlhšie. Iba 10 percent si myslí, že časti území je možné sa vzdať s cieľom dosiahnuť mier a zachovať si nezávislosť,“ uviedol Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nezáleží na jazyku

Väčšina občanov Ukrajiny odmieta ústupky bez ohľadu na to, akým jazykom doma prevažne komunikujú. Proti ústupkom je 85 percent občanov hovoriacich po ukrajinsky a 10 percent z nich by súhlasilo s ústupkami.

Medzi občanmi hovoriacimi po rusky je proti ústupkom 80 percent respondentov a 13 percent z nich by bolo ochotných na ústupky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská invázia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: