V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

25.2.2024 (SITA.sk) – V druhom kole prezidentských volieb by predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini porazil bývalého ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Pellegrini by bol jasný víťaz

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 14. do 21. februára na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov. Výsledky boli predstavené v relácii Na telo.

Ak by sa títo dvaja uchádzači o prezidentský post spoločne ocitli v druhom kole, Pellegrini by získal 54,9 percenta hlasov, kým Korčoka by volilo 45,1 percenta opýtaných. Pellegrini by tiež zvíťazil i v prípade, ak by s ním do druhého kola postúpil ktorýkoľvek iný kandidát.

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík konštatoval, že v druhom kole bude dôležité to, čo urobia nepostupujúci kandidáti, či niekomu z postupujúcich vyjadria podporu.

Korčok nemá v druhom kole šancu

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) je toho názoru, že Korčok nemá v druhom kole šancu zvíťaziť, poukázal pri tom na to, že už nemá kde nabrať hlasy, hoci Taraba predpokladá, že by ho mohli voliť ľudia, ktorí v prvom kole plánujú podporiť predsedu hnutia Slovensko Igora Matoviča.

Taraba tiež v relácii naznačil možnosť, že by mohla nastať komunikácia medzi Slovenskou národnou stranou (SNS), ktorej predseda Andrej Danko je jedným z prezidentských kandidátov, a ďalším kandidujúcim Štefanom Harabinom.

Reagoval tak na otázku, či je možné, že by sa šéf národniarov vzdal kandidatúry v prospech Harabina (viaceré prieskumy ukazujú, že Harabin by v prvom kole prezidentských volieb skončil na tretej priečke – pozn. SITA).

Šéf envirorezortu vníma prezidentské voľby a voľby do Európskeho parlamentu komplexne a naznačil, že SNS by mohla podporiť Harabina v prezidentských voľbách, ak by ich on podporil v eurovoľbách.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Igor Matovič (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Štefan Harabin (Prezidentské voľby 2024), Minister životného prostredia SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: