Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Víťazstvo Ukrajiny v tejto vojne je slovenským životným záujmom. Zdôraznil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) po dnešnom zasadnutí šéfov diplomacií krajín Európskej únie (EÚ) v Luxemburgu. Preto je podľa neho potrebné Ukrajinu podporovať nielen politicky, ale aj vojensky, a to tak dlho, ako to bude nevyhnutné.

Šéf slovenskej diplomacie uviedol, že na rokovaní ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ veľmi pozitívne rezonovala návšteva premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) spolu s predsedníčkou Európskej komisie v Kyjeve a v Buči. V tlačovej správe o tom informovala komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Táto fyzická prítomnosť vysokých politických predstaviteľov má obrovský politický význam – deje sa na území krajiny, ktorá čelí agresii, ale tieto návštevy vôbec nie sú prázdnymi symbolmi. Naopak, jasne demonštrujú, že Ukrajina je suverénna krajina a naším cieľom je udržať jej nezávislosť v medzinárodne uznaných hraniciach,“ skonštatoval Korčok.

Vysvetlil, že vojna na Ukrajine vstupuje do ďalšej fázy. Po neúspechu prvej fázy, Rusko preskupuje svoje sily a Korčok očakáva vojenské útoky na juhovýchode krajiny. „Práve preto Ukrajina potrebuje aj viac ako politickú podporu, a to vo vojenskej oblasti. Toto by sme mali vnímať aj u nás doma, keď počúvame, že dodávka zbraní odďaľuje politické riešenie a predlžuje vojnu. Je to od našej opozície opäť nehorázne pokrytectvo, lebo je to presne naopak: vojenské vybavenie dodávané na Ukrajinu umožňuje jej obranu a znemožňuje to, čo chce Rusko – zraziť túto krajinu na kolená,“ zdôraznil minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: