Ukrajinskí vojaci odrazili útok ruských okupantov v oceliarni Azovstaľ, napriek presile dokázali udržať poslednú baštu odporu

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily „odrazili“ útok ruských jednotiek v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ, poslednej bašte ukrajinského odporu v obliehanom meste na pobreží Azovského mora. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pre ukrajinskú televíziu povedal, že koluje mnoho protichodných informácií, no potvrdil, že Rusi v stredu vstúpili do rozsiahleho komplexu a ich pokusy o obsadenie odrazili ukrajinskí obrancovia.

„Môžeme povedať, že trvajú boje. Všetky ostatné informácie objasňujeme,“ povedal Arestovyč s tým, že sa uskutočňujú rokovania s Ruskom o nových evakuačných koridoroch.

Napriek vyhláseniam ruského ministerstva obrany o otvorení evakuačných koridorov v oceliarni, podľa ukrajinskej strany nič nenasvedčuje tomu, že by nejakí civilisti vo štvrtok opustili zdevastovaný závod.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: humanitárne koridory, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci odrazili útok ruských okupantov v oceliarni Azovstaľ, napriek presile dokázali udržať poslednú baštu odporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: