Sólymos: Je poľutovaniahodné, že pri vyslovení dôvery úradníckej vláde sa nebude pozerať na kvalitu programového vyhlásenia

12.6.2023 (SITA.sk) – Programové vyhlásenie úradníckej vlády (PVV) je realistické, nezaťažené politickým súbojom a predvolenou kampaňou.

Ako ďalej v tlačovej správe uviedol predseda Mostu-Híd 2023 László Sólymos, najdôležitejšou úlohou súčasnej vlády je vyvažovať krik politických strán, doviesť krajinu k voľbám a minimalizovať umelo vyvolané obavy z manipulácie volieb.

Postoj politických strán prezrádza veľa

„Slovensko počas svojej existencie ešte nezažilo, aby PVV nebolo výsledkom politických kalkulov. Je poľutovaniahodné, že súčasný, nikým neriadený parlament pri vyslovení dôvery vláde Ľudovíta Ódora nebude vzhliadať na kvalitu tohto dokumentu,“ tvrdí Sólymos.

Zároveň si myslí, že postoj politických strán prezradí veľa o ich charaktere, či im ide o dobro krajiny, alebo o ďalšie vyhrotenie politickej situácie.

Hybridné hrozby treba brať vážne

PVV strana Most-Híd vníma ako správu o stave Slovenska a snahu o ozdravenie štátnych financií.

„Rovnako si ceníme snahu úradníckej vlády bojovať proti dezinformáciám. Zároveň si uvedomujeme, že v tejto oblasti budeme úspešní len vtedy, ak hybridné hrozby a ruskú propagandu budú brať vážne všetky politické sily, ktoré po septembrových voľbách budú mať šancu našu krajinu riadiť,” uviedol predseda Mostu-Híd 2023.

Viac k témam: Programové vyhlásenie vlády, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Sólymos: Je poľutovaniahodné, že pri vyslovení dôvery úradníckej vláde sa nebude pozerať na kvalitu programového vyhlásenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: