So Stalinom za spoločným stolom. KSS čelí trestnému oznámeniu pre vyvesenie portrétov diktátorov

12.6.2023 (SITA.sk) – Občianske združenie Post Bellum SK podalo trestné oznámenie na Komunistickú stranu Slovenska pre podozrenie zo spáchania trestného činu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Strana priniesla aj transparenty

Ako mimovládka informuje v tlačovej správe, na poslednom zjazde KSS v Banskej Bystrici boli totiž na pódiu vystavené nielen tradičné komunistické symboly, ale aj portréty zločincov vrátane diktátora Josifa Visarionoviča Stalina.

V tejto súvislosti združenia zdôrazňuje, že Stalin je podľa konzervatívnych odhadov historikov zodpovedný za smrť približne siedmich miliónov ľudí len na území bývalého Sovietskeho zväzu.

Je neakceptovateľné, aby sa v krajine, ktorá sa pred vyše tridsiatimi rokmi zbavila totality, kde platí zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému a je zakázaná propagácia skupín, ktoré potláčajú ľudské práva a slobody, vystavovali na akciách politických strán portréty masových vrahov a lídrov zločinných režimov. Nesmieme mať dvojitý meter na fašizmus a komunizmus,” uviedla riaditeľka Post Bellum SK Sandra Polovková.

So Stalinom za spoločným stolom

Zjazd Komunistickej strany Slovenska sa uskutočnil 20. mája v Banskej Bystrici.

Z obrazového materiálu, ktorý sa po tejto akcii šíril na sociálnych sieťach Facebook, YouTube, ako aj v médiách podľa Post Bellum SK vyplýva, že na pódiu, za predsedníckym stolom, boli počas zjazdu vystavené transparenty s obrázkami sovietskych komunistických diktátorov – Josifa Visarionoviča Stalina, ako aj predstaviteľov nemorálneho a protiprávneho komunistického systému v bývalom Československu – Klementa Gottwalda.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sme presvedčení, že nakoľko dňa 20.mája v Banskej Bystrici nešlo o žiadnu vedeckú, vzdelávaciu, či laickú akciu pripomínajúcu našu históriu, ale o X. zjazd registrovanej politickej strany – možno predpokladať, že vystavenie portrétov vrcholných predstaviteľov zločinných komunistických režimov z ČSR a ZSSR a ich šírenie v obrazovej podobe na sociálnych sieťach a v médiách naplnilo skutkovú podstatu trestného činu,“ dodala Polovková.

Viac k témam: Diktátor, Mimovládne organizácie, Trestné oznámenie
Zdroj: SITA.sk – So Stalinom za spoločným stolom. KSS čelí trestnému oznámeniu pre vyvesenie portrétov diktátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: